Świadkowie ujęli nietrzeźwego motorowerzystę

To świadkowie zareagowali na podejrzany sposób jazdy kierowcy motoroweru i zaalarmowali policjantów. 31-letni kierowca w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu, a swoją podróż zakończył upadkiem z jednośladu. Konsekwencje braku wyobraźni pijanych kierowców bywają tragiczne. Na szczęście tym razem do tragedii nie doszło. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Czytaj dalsze

Policyjna obława i zatrzymanie – 36-​latek usłyszał zarzut zabójstwa [WIDEO]

Kilkugodzinna obława i zatrzymanie na terenie kompleksu leśnego podejrzewanego o zabójstwo to efekt skutecznych działań żagańskich i iłowskich policjantów. Prokurator po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przedstawił 36-letniemu mężczyźnie zarzut zabójstwa. Ponadto do sądu wpłynął wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego przez Policję mężczyzny, któremu za popełnione przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj dalsze

Wywieźli znajomego do parku, bili i grozili śmiercią

Kryminalni z Wrzeszcza zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat podejrzanych o pozbawienie wolności. Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Sprawcy skrępowali taśmą ręce 26-letniego znajomego, wywieźli go do parku, bili i grozili śmiercią. Po całym zdarzeniu wypuścili pokrzywdzonego. Prokurator po przesłuchaniu skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Decyzją sądu sprawcy najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Czytaj dalsze

Spowodował kolizję i uciekł… miał 2,7 promila i zakaz prowadzenia pojazdów

Do policyjnego aresztu w Brodnicy trafił w nocy 25-latek, który spowodował kolizję drogową i uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do orzecznictwa sądu zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalsze

Ukradł… billboard reklamowy

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi pewnemu mieszkańcowi powiatu jaworskiego podejrzanemu o kradzież. Jak ustalili policjanci, jego łupem padł wielki billboard reklamowy, który stał przy krajowej „3”. Część skradzionych elementów funkcjonariusze już odzyskali. Mężczyzna za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Czytaj dalsze

Lublin: Skakał po samochodach. Uszkodził karoserię, powybijał szyby

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 30-latka, który dziś w nocy skakał po zaparkowanych czterech samochodach. Mężczyzna uszkodził w nich karoserię oraz powybijał szyby. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości. Policjanci ustalają wartość strat, jakie ponieśli właściciele pojazdów. Trwa przyjmowanie zawiadomień od pokrzywdzonych na VII komisariacie.

Czytaj dalsze

Okradł 13-​latków. Groził im pobiciem

Chełmscy policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Wierzbica. Mężczyzna w parku miejskim zaczepił kilku chłopców. Chciał od nich papierosy i zapalniczkę. Gdy powiedzieli, że nie mają, jednemu z nich skradł saszetkę i telefon. Groził przy tym pobiciem. Pokrzywdzeni powiadomili o tym stróżów prawa. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

Czytaj dalsze

Ukradł auto i wyjechał nim za granicę

W ręce lubelskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu wpadł 31-latek, który odpowie za kradzież z włamaniem. Mężczyzna włamał się do jednego z budynków gospodarczych w gm. Strzyżewice i skradł zaparkowany tam samochód marki Honda Civic. Pojazd został odzyskany na ternie Niemiec. Dodatkowo okazało się, że 31-latek jest poszukiwany. Teraz będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Czytaj dalsze

Policjant z taksówkarzem przyjęli poród

Policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Włochy - sierż szt. Jacek Mróz oraz sierż szt. Radosław Kacperski - nie spodziewali się, że ich wczorajsza służba zakończy się w niecodzienny sposób. Funkcjonariusze pomogli rodzącej kobiecie, która znajdowała się w samochodzie zaparkowanym na poboczu ruchliwej ulicy.

Czytaj dalsze
Close Menu