Policjanci z CBŚP i KMP rozbili dużą grupę przestępczą przemycającą narkotyki

Policjanci z CBŚP i KMP z Lublina rozbili grupę przestępczą, który trudniła się przemytem i rozprowadzaniem narkotyków na terenie podległego im województwa. Do ostatniego zatrzymania doszło w Krakowie przy udziale małopolskich policjantów w ubiegły piątek.

Reklama

Fot: cbsp.policja.pl

Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie śledztwo było wielowątkowe, a działania policjantów obejmowały kilka województw. Pierwszych zatrzymań policjanci dokonali jeszcze w styczniu br. Wówczas na terenie woj. lubelskiego aresztowano 2 mężczyzn. Policjanci zabezpieczyli wtedy znaczne ilości narkotyków (amfetaminę, marihuanę, tabletki ecstasy). Miesiąc później wpadł kolejny podejrzany. Mężczyzna przemycał 7 kg MDMA oraz 5 litrów płynnej amfetaminy z Holandii.

Reklama

W maju na terenie woj. śląskiego policjanci zatrzymali mężczyznę, który w swoim bagażu trzymał 1,5 kg marihuany oraz 200 gram tabletek ecstasy. Kolejne zatrzymanie odbyło się w lipcu, tym razem na terenie woj. dolnośląskiego. W specjalnie skonstruowanej skrytce w podłodze samochodu, którym jechał podejrzany, ukryte było 14 litrów płynnej amfetaminy, 2 kg MDMA oraz kokaina. Towar także został przemycony z Holandii.

Największe uderzenie nastąpiło w ostatni piątek na terenie województwa małopolskiego. Funkcjonariusze z CBŚP, KMP z Lublina i KWP w Krakowie zatrzymali łącznie 10 osób (6 mężczyzn i 4 kobiety) zabezpieczając przy tym narkotyki. Podczas jednego z zatrzymań podejrzany podjął próbę ucieczki, która doprowadziła do kolizji z samochodem cywilnym oraz radiowozem. Zaraz po tym zatrzymano pasażerkę pojazdu – jak się okazało żonę zbiegłego mężczyzny, który w wyniku podjętych czynności pościgowych został zatrzymany tego samego dnia. W mieszkaniu małżonków oprócz znacznych ilości narkotyków ujawniono również miejsce ich produkcji. W trakcie przeszukania miejsc zamieszkania wszystkich zatrzymanych osób zabezpieczono łącznie: 10,5 litrów płynnej amfetaminy, ponad 5 kg marihuany oraz ponad kilogram amfetaminy i MDMA. Dodatkowo policjanci znaleźli pistolet maszynowy z tłumikiem oraz amunicję.

Podejrzanym w prokuraturze przedstawiono zarzuty, m.in. jedna osoba usłyszała zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, mającą na celu popełnianie przestępstw polegających na nabywaniu i przywożeniu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z terytorium Holandii środków odurzających i substancji psychotropowych, ich przetwarzaniu oraz na wprowadzaniu i uczestniczeniu w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych oraz środków odurzających. Ten mężczyzna usłyszał również zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia pistoletu maszynowego z tłumikiem, podobnie jak inne 2 osoby. 5 podejrzanym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu wszystkich zatrzymanych.

 

Źródło: www.cbsp.policja.pl