2 osoby nie żyją, w tym dziecko. Gigantyczne zniszczenia [ZDJĘCIA]

Wskutek wczorajszego uderzenia huraganu Michael w Stany Zjednoczone, życie straciły co najmniej dwie osoby. W hrabstwie Gadsden na Florydzie na dom spadło drzewo i zabiło mężczyznę, z kolei w hrabstwie Seminole w Georgii zginęło dziecko. Na dom, w którym przebywali, „coś spadło” (władze nie poinformowały co). Nie podano szczegółów, bowiem służby nie dotarły jeszcze do domu.

(więcej…)

Czytaj dalsze

PILNE: HURAGAN MICHAEL SIEJE SPUSTOSZENIE W USA! [WIDEO][ZDJĘCIA]

Największe zniszczenia odnotowuje się w miastach Panama City (na zdjęciach) i Mexico Beach. Tymczasem Michael w dalszym ciągu jest potężnym i ekstremalnie niebezpiecznym huraganem 4. kategorii w skali Saffira-Simpsona. Cyklon przemieszcza się na północny-wschód z prędkością 24 km/h. Ciśnienie w centrum wynosi 922 mb. Do tej pory najsilniejsze porywy wiatru zanotowano na obszarze bazy Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych Tyndall, położonej nieopodal Panama City – 191 km/h. Największym zagrożeniem, wespół z silnymi porywami wiatru, jest wysoki przypływ sztormowy – w mieście Apalachicola rejestruje się wodę na wysokości ok. 2,5 metra.

(więcej…)

Czytaj dalsze
Już za kilka godzin we Florydę uderzy największy huragan jaki mógł być! Będą ogromne zniszczenia
Fot. Pixabay

Już za kilka godzin we Florydę uderzy największy huragan jaki mógł być! Będą ogromne zniszczenia

Na kursie kolizyjnym znajduje się miasto Panama City na Florydzie. To właśnie tam Michael powinien uderzyć za kilka godzin (wieczorem czasu polskiego). Jest to potencjalnie katastrofalny huragan. Największym zagrożeniem jest bardzo silny wiatr (porywy przekraczające 270 km/h), a także wysoki przypływ sztormowy. Mniejszym zagrożeniem jest deszcz, choć rzecz jasna nie należy go bagatelizować.” – pisze fanpage Kataklizmy w Polsce i na Świecie

(więcej…)

Czytaj dalsze
Close Menu