Kamerzyście grozi do 8 lat więzienia! Policja i prokuratura zajmie się sprawą Youtubera

Na kanale Kamerzysty pojawił się film w którym młody chłopak skacze do kontenera na śmieci i je kocie odchody, które jak się okazało później miały być czekoladą. Jedna z internautek rozpoznała w nim niepełnosprawnego psychicznie wychowanka domu dziecka i internauci zaczęli zgłaszać film. Film został usunięty, a sprawą zajęła się policja i prokuratura.

(więcej…)

Czytaj dalsze Kamerzyście grozi do 8 lat więzienia! Policja i prokuratura zajmie się sprawą Youtubera

Chora na COVID-19 urodziła dziecko pod respiratorem. Młoda laborantka nie żyje. Uniwersytet prosi o pomoc

„Pani Patrycja Twardowska, 30-letnia pracowniczka naszego Uniwersytetu, laborantka w Pracowniach Studenckich Chemii Analitycznej i Podstaw Chemii na Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego 10 kwietnia, 4 dni temu, zmarła z powodu zakażenia Covid-19. Będąc już pod respiratorem i w śpiączce, miesiąc przed planowanym terminem porodu, Pani Patrycja urodziła swoją drugą córkę Idę. Niestety nie było Jej dane przytulić Idy… W domu została starsza, dwuletnia córka Róża oraz mąż pani Patrycji, Bartek.” – pisze Uniwersytet Wrocławski i prosi o wsparcie dla rodziny.
(więcej…)

Czytaj dalsze Chora na COVID-19 urodziła dziecko pod respiratorem. Młoda laborantka nie żyje. Uniwersytet prosi o pomoc

Sytuacja epidemiczna nadal trudna. Nie żyje ponad 800 osób

Zdecydowaliśmy się utrzymać obowiązujące obostrzenia, ale bacznie przyglądamy się napływającym każdego dnia informacjom o liczbie zakażonych, zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów. Od tych danych uzależniamy dalsze decyzje. Zdrowie i życie ludzkie jest dla nas najważniejsze. – informuje Ministerstwo Zdrowia.

(więcej…)

Czytaj dalsze Sytuacja epidemiczna nadal trudna. Nie żyje ponad 800 osób
Otwarcie żłobków i przedszkoli. Uczniowie jeszcze poczekają
Fot. Pixabay

Otwarcie żłobków i przedszkoli. Uczniowie jeszcze poczekają

Wciąż odnotowujemy dużą liczbę zajętych respiratorów i łóżek w szpitalach, a także zgonów z powodu COVID-19. Ze względu na wydolność służby zdrowia i troskę o życie obywateli, zadecydowaliśmy o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia – informuje Ministerstwo Zdrowia. 

(więcej…)

Czytaj dalsze Otwarcie żłobków i przedszkoli. Uczniowie jeszcze poczekają