Jutro Rosja ma przejąć terytoria Ukrainy! O jakie obszary chodzi?

  • Post category:Polska

„Ceremonia podpisania traktatów o przystąpieniu nowych terytoriów do Federacji Rosyjskiej odbędzie się 30 września na Kremlu o godzinie 15:00 czasu moskiewskiego” – poinformował w czwartek rzecznik Władimira Putina Dmitrij Pieskow. O jakie terytoria chodzi?

Reklama


„Ceremonia podpisania porozumień o wejściu nowych terytoriów do Federacji Rosyjskiej odbędzie się 30 września na Kremlu o godzinie 15:00 czasu moskiewskiego – poinformował Pieskow.

Reklama

„Na tym wydarzeniu będzie obszerne przemówienie prezydenta Putina. To nie jest przesłanie prezydenta do Zgromadzenia Federalnego, bardzo ważne jest, aby go nie mylić” – podkreślił. „To jest inny format, przesłanie prezydenta nastąpi później, poinformujemy o tym w odpowiednim czasie” – powiedział Pieskow.” – podaje agencja TASS.

Według doniesień mają zostać podpisane 4 umowy:

Dwie z samozwańczymi republikami – ługańską i doniecką: Doniecką Republiką Ludową, DRL i Ługańską Republiką Ludową, ŁRL , a kolejne dwie z administracjami wojskowymi na okupowanych ziemiach w obwodach chersońskim i zaporoskim, zajętych po 24 lutego.