Papież Franciszek zabiera głos w sprawie użycia broni atomowej!

  • Post category:Polska

Papież Franciszek wielokrotnie zabierał głos w sprawie wojny na Ukrainie, a jego słowa dla wielu ludzi były niezrozumiałe i niewytłumaczenialne.

Reklama


W sierpniu Papież Franciszek postanowił skomentować zamach, w którym zginęła Daria Dugina, córka rosyjskiego propagandysty i ideologa zwanego „mózgiem Putina”.

Reklama

„Myślę o tej biednej dziewczynie, wysadzonej w powietrze z powodu bomby pod siedzeniem samochodu w Moskwie” – powiedział zwierzchnik Kościoła Katolickiego.

„Niewinni płacą za wojnę” – dodał papież.

Na słowa duchownego zareagował ambasador Ukrainy:

„Dzisiejsza mowa papieża była rozczarowująca i sprawiła, że pomyślałem o wielu rzeczach: nie można mówić w tych samych kategoriach o agresorze i ofierze, o gwałcącym i gwałconym” – napisał na Twitterze.

Przypomnimy kogo papież określił mianem „niewinnej dziewczyny”:

Dugina otwarcie popierała rosyjską inwazję na Ukrainę. Kwestionowała m.in. zbrodnie w Buczy. Przez zagraniczne organizacje uznawana była za jeden z trybów kremlowskiej propagandy i zajmowała się szerzeniem dezinformacji na temat Ukrainy.

Dla Tsargradu Dugina przez długi czas prowadziła program „Nasz Punkt Widzenia” i planowała wrócić na antenę ponownie w „Pierwszym Rosjaninie”. Dugina za wspieranie działań podważających niezależność Ukrainy znajdowała się na liście osób objętych sankcjami amerykańskimi, brytyjskimi, australijskimi i kanadyjskim

Tym razem zwierzchnik Koscioła Katolickiego odniósł się do możliwego użycia broni atomowej.

„Wykorzystanie energii atomowej do celów wojennych jest dziś bardziej niż kiedykolwiek zbrodnią” – napisał na Twitterze papież.