Wstrząsające szczegóły śmierci Dawida Kosteckiego, znanego polskiego pięściarza

Informacje o śmierci Dawida Kosteckiego, podał dziś rano dziennikarz Mateusz Borek. Wtedy nie była znana jeszcze przyczyna jego śmierci. Teraz Służba Więzienna ujawnia, jak do tego doszło.

Reklama

Reklama

Fot. Pixabay

Sporawą śmierci Dawida Kosteckiego zajęła się prokuratura, a Służba Więzienna wydała komunikat.

„Dawid Kostecki popełnił samobójstwo dziś nad ranem w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych. Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego” – czytamy w komunikacie rzecznik prasowej dyrektora generalnego Służby Więziennej Elżbiety Krakowskiej.

Dawid Kostecki był nadzieją polskiego boksu. Wygrał aż 39 walk, 25 przez nokaut.

Jego problemy zaczęły się w październiku 2011 roku, gdy został skazany na 2,5 roku więzienia na współkierowanie grupą przestępczą, która miała czerpać zyski z nierządu. Nie przyznał się do winy. Wyszedł na wolność 14 sierpnia 2014 roku.

Dwa lata później znowu trafił na ławę oskarżonych. Postawiono mu zarzut kierowania grupą przestępczą zajmującą się m.in. wyłudzeniem podatku VAT i praniem brudnych pieniędzy. Przyznał się do winy. Sąd skazał go na 5 lat więzienia. Wolność miał odzyskać w 2021 roku.