Potrącił policjanta i zatrzymał się na kolczatce. Akcja policji pod Pałacem Prezydenckim
Są już pierwsze ustalenia w sprawie wydarzeń na Krakowskim Przedmieściu. Jak informuje stołeczna policja – mężczyzna został zatrzymany.
Są już pierwsze ustalenia w sprawie wydarzeń na Krakowskim Przedmieściu. Jak informuje stołeczna policja – mężczyzna został zatrzymany.
Niezidentyfikowana osoba wdarła się na teren Pałacu Prezydenckiego – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa ze źródeł z Pałacu Prezydenckiego.
(więcej…)
Takie akcje tylko w Polsce! Brawo my! Spontaniczna akcja Pani Patrycji poruszyła miliony. W tej chwili na koncie zbiórki jest niemalże 6 milionów złotych. Ile uda się zebrać? Tego nie wie nikt…
Minister Joachim Brudziński podjął decyzję o rozpoczęciu procedury cofnięcia koncesji Agencji Ochrony „Tajfun”. W toku ubiegłotygodniowej kontroli MSWiA w agencji stwierdzono szereg nieprawidłowości. Przedsiębiorca w rażący sposób naruszył warunki wykonywania działalności gospodarczej
Zbiórka „Zapełniamy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP”, bije kolejne rekordy. Wczoraj wieczorem był to nieco ponad milion złotych. Teraz jest ich niemal dwa. Do zbiórki tej odniósł się Jerzy Owsiak.
Mimo, że Warszawa w Pigułce jest serwisem o Warszawie nie sposób dostrzec w jaki sposób zabójstwo i pogrzeb prezydenta gdańska wpłynęły na życie w stolicy. Żałoba, zaangażowanie prezydenta Trzaskowskiego, nadanie Pawłowi Adamowiczowi tytuł honorowego obywatela Warszawy i oglądanie przez tysiące warszawiaków uroczystości pogrzebowych zasługują na to, by temat ten śledzić. Tym bardziej, że pojawiły się w nim nowe fakty.
Dziś Blue Monday uznawany za najbardziej depresyjny dzień w roku. To pojęcie wprowadzone przez Cliffa Arnalla – określenie najbardziej depresyjnego dnia w roku, przypadającego jakoby w trzeci poniedziałek stycznia.
Pojawiły się w nowe fakty w śledztwie w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza. Okazało się, że Stefan W., który pchnął nożem prezydenta, nie miał identyfikatora z napisem „media”. Dostał się na teren imprezy w inny sposób.
Zbiórka „Zapełniamy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP”, bije rekordy kwot. Po południu zebrano około pół mln. zł. Teraz jest już dwa razy więcej!
W niedzielę (20.01) chwilę po godzinie 20 na ulicy Malewicza w Modlinie Twierdzy, doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Miejsce zabezpieczają strażacy. (więcej…)
15 stycznia 2019 roku z domu w Lublinie wyszła 49-letnia Agnieszka Rybacka. Do tej pory nie nawiązała kontaktu z nikim bliskim. Jest duże prawdopodobieństwo, że przebywa w Warszawie.
„W dniu dzisiejszym ok 11.30 z mieszkania na Bielanach w Warszawie ( wrzeciono) wyszedł mój dziadek. Do tej pory nie ma z nim kontaktu.” – pisze Pani Izabela w wiadomości do redakcji.
Po Warszawie jeżdżą i parkują znane już dobrze mieszkańcom stolicy wozy antyaborcyjne. Oklejone drastycznymi zdjęciami mają za zadanie unaocznić prawdziwe oblicze aborcji. Każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie, także działacze pro-life. Problem zaczyna się, gdy na widok ten narażone są dzieci, dla których zobaczenie martwych ciał może być prawdziwą traumą.
„Czy chcesz wesprzeć wraz ze mną szlachetny cel? Zbieram pieniądze na rzecz organizacji WOŚP, a każdy Twój datek — zarówno mały, jak i duży — będzie się liczyć. Przyda się każdy grosz. Dziękuję za wsparcie. Informacje o organizacji WOŚP są podane poniżej” – czytamy na zbiórce, która zatytułowana jest „Ostatnia puszka Pawła Adamowicza”.
Udało się uratować psa, pod którym załamał się lód na plaży w Serocku. Zwierzak jedzie właśnie do weterynarza. Na miejscu jest właścicielka. Wielki szacunek należy się SP Legionowo, OSP Serock, WOPR Zegrze. Kiedy okazało się, że chodzi o psa, nie odpuścili i uratowali zwierzaka.
Na molo w Serocku trwa niecodzienna akcja ratunkowa. W akcji biorą PSP Legionowo, OSP Serock, WOPR Zegrze, a na miejsce leci poduszkowiec.