Królowa zabrała głos w sprawie Brexitu!
Królowa Elżbieta II, jako reprezentatywna głowa państwa, nie może wypowiadać się w sprawach polityki. Przynajmniej oficjalnie. Teraz, jednak wyraziła się tak dobitnie, na ile tylko mogła.
Królowa Elżbieta II, jako reprezentatywna głowa państwa, nie może wypowiadać się w sprawach polityki. Przynajmniej oficjalnie. Teraz, jednak wyraziła się tak dobitnie, na ile tylko mogła.
Na jednej z grup dyskusyjnych pewna kobieta opisała sytuację, która miała mieć miejsce na ulicy Białowieskiej na Grochowie. Post o podobnej treści został umieszczony na stronie Klubu Sportowego „Drukarz”. Policja potwierdza, że prowadziła tam interwencję.
W centrum Bolesławca mercedes prowadzony przez starszego mężczyznę zapalił się podczas jazdy. Spanikowany kierowca wjechał na parking pomiędzy inne samochody.
W Gołkowie-Letnisku pod Piasecznem bezdomny wykopał pocisk moździerzowy, po czym paradował z nim po mieście. Zawiadomiono policję i saperów.
O godzinie 12:36 wpłynęła informacja, że w pociągu relacji Piaseczno-Warszawa-Otwock znajduje się ładunek wybuchowy. Na miejsce udali się policjanci. W pociągu nie było już pasażerów.
„Witam. Ewakuacja kolei mazowieckich przy dworcu wschodnim. Do budynku weszli saperzy.” – poinformowała nasza Czytelniczka.
Policjanci gorzowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena, który zwrócił na siebie uwagę zbyt szybką jazdą. Po chwili okazało się, że w aucie jest płaczące dziecko u którego ojciec podejrzewał zapalenie wyrostka robaczkowego. Policjanci przerwali kontrolę i na sygnałach pilotowali kierowcę passata do szpitala. Tam na 4-latka czekali już lekarze.
Do naszej redakcji dotarła wiadomość, że na terenie kilku placówek sieci Biedronka na Mazowszu- Pruszkowie, Piasecznie i Grodzisku Mazowieckim trwa sprawdzanie pirotechniczne i ewakuacja.
Osoba podpisana jako Monika zet wysłała maila do biur Platformy Obywatelskiej. „Dzisiaj siedziba waszej kłamliwej partii wyleci w powietrze, ploncie ogniem piekielnym. Bomba cyka…” Maile dotarły do biur m.in. w Poznaniu, Szczecinie, Białymstoku, Łodzi, Lublinie, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. Ewakuujemy ludzi, policja sprawdza miejsca
Jak się bawić to się bawić. Akcja „Ostatnia puszka Pawła Adamowicza” okazała się wielkim sukcesem. 264 tys. darczyńców wpłaciło astronomiczną kwotę 15 990 041 zł. Okazuje się, że niektórzy poczuli lekki niedosyt i… postanowili dozbierać brakujące do 16 milionów pieniądze!
264 tys. darczyńców wpłaciło astronomiczną kwotę 15 990 041 zł. Darczyńców było tak wiele, że już po zakończeniu zbiórki, pieniądze były wciąż doliczane. Sprawę skomentowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Dwóch młodych zabrzan, którzy podczas interwencji zaatakowali siekierami policjantów, zostało tymczasowo aresztowanych przez zabrzański sąd. Mężczyźni dopuścili się czynnej napaści podczas interwencji przeprowadzonej w miniony weekend w Biskupicach. Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.
W szczególnie dramatycznych okolicznościach pajęczańscy policjanci, na sygnale „korytarzem życia” przetransportowali do szpitala amputowaną dłoń14-latka, którą stracił podczas prac w gospodarstwie rolnym.
Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali 32-latka, który przez Internet składał propozycje seksualne 14-latce. Zatrzymany mężczyzna umówił się z małoletnią i przyjechał na spotkanie do Piotrkowa aż z województwa lubelskiego. Usłyszał prokuratorskie zarzuty składania propozycji seksualnych małoletniej poniżej 15 roku życia oraz posiadania treści pornograficznych z udziałem małoletniego poniżej lat 15. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Dolnobrzescy policjanci uratowali życie 45-letniemu mieszkańcowi powiatu wołowskiego. Mężczyzna przygotowywał już pętlę do targnięcia się na życie. Funkcjonariusze zaalarmowani przez znajomych mężczyzny zaniepokojonych stanem psychicznym, podjęli natychmiastowe działania. Gdyby nie szybka reakcja policjantów, próba samobójcza tego człowieka mogłaby zakończyć się tragicznie. Mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
Policjanci zatrzymali mężczyznę który ugodził podczas imprezy w domu nożem 20-letnią kobietę. Poszkodowana trafiła do szpitala na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca ugodzenia był nietrzeźwy miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Kraśnika. Policjanci ustalają okoliczności i przebieg zdarzenia.