Dzieci karane za objawy choroby? Zmuszane do upokarzających czynności
Na portalu Onet.pl ukazał się reportaż Janusza Schwertnera. „Piżamki” to opis dramatu młodych pacjentów, którzy przebywają na oddziale leczenia nerwic Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie. W tekście dowiadujemy się, że dzieci, które cierpią m.in. na depresję czy zaburzenia osobowości, są karane przez personel placówki za, co szokujące, objawy chorób. Czy zabrakło zwykłej ludzkiej empatii? Czy w miejscu, gdzie miały otrzymywać pomoc, dzieci były dręczone w sposób wyrafinowany przez personel, który powinien był im pomóc?
