Chcą karać „szeryfów drogowych”! Chcą ogromnych kar finansowych i aresztu!

  • Post category:Polska

Społecznicy wysłali list do ministra Zbigniewa Ziobro. Domagają się w nim karania osób, które niszczą pojazdy. Znalazł się nawet podpunkt o odchodach, a pamiętamy, że i takie incydenty miały miejsce.

Reklama

Fot. Pixabay

„Wysłaliśmy pismo do Ministra Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro , nie zgadzamy się na dalsze samosądy na nasze mienie. Trzeba ostro karać” – czytamy w oświadczeniu.

Reklama

Treść listu:

Szanowny Panie Ministrze,
Jako przedstawiciele zmotoryzowanych od dłuższego już czasu obserwujemy na naszych ulicach samozwańczych „szeryfów” wymierzających sprawiedliwość. „Karzą” kierowców, a konkretnie ich auta, za różne mniej lub bardziej realne występki.
Wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom, wnioskujemy o wprowadzenie do przepisów prawa sankcji za samowolnie niszczenie pojazdów poprzez:
– oblewanie farbą,
– smarowanie odchodami zwierzęcymi lub ludzkimi,
– niszczenie lakieru samochodu,
– trwałe obklejanie,
– oraz inne działania, które jednoznacznie wskazują że sprawca, bądź sprawcy, działali z pełną premedytacją aby uszkodzić pojazd.
Wnioskujemy by sądy dostały konkretną podstawę prawną, aby móc zasądzić:
– grzywnę w wysokości: 20 tysięcy zł,
– 14 dni aresztu,
– a przede wszystkim całkowite pokrycie szkód materialnych poszkodowanego.
Wierzymy, że Pan Minister pozytywnie rozpatrzy nasz wniosek i w przyszłości nie będzie dochodziło do samosądów na pojazdach zmotoryzowanych.
Podpisali przedstawiciele zmotoryzowanych
LDZ Zmotoryzowani Łodzianie
Lubię Miasto
Portal Warszawski
StOP korkom