Łupem Ukraińca z firmy kurierskiej padło 69 paczek

  • Post category:Polska

Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali pracownika firmy kurierskiej podejrzanego o systematyczne okradanie powierzonych mu przesyłek. Jego łupem padło 69 paczek zawierających między innymi kosmetyki, wyroby jubilerskie i telefony.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

Wobec 22- letniego obywatela Ukrainy został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Kryminalni z Piaseczna od pewnego czasu prowadzili działania zmierzające do ustalenia sprawcy kradzieży przesyłek kurierskich. Trop zaprowadził ich do jednej z rozdzielni pocztowych, gdzie najprawdopodobniej paczki były otwierane i okradane.

Kierunek podjęty przez policjantów z wydziału kryminalnego w Piasecznie okazał się właściwy. Tuż przed przybyciem funkcjonariuszy do wytypowanego punktu kurierskiego doszło do kolejnej ujawnionej kradzieży. Tym razem z jednej z paczek został skradziony zegarek.

Policjanci w tej sprawie na miejscu dokonali zatrzymania zatrudnionego tam 22- letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna miał na ręku skradziony zegarek, a podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania kryminalni ujawnili kolejne przedmioty pochodzące z okradzionych wcześniej paczek. Były to między innymi różnego rodzaju kosmetyki, wyroby jubilerskie i telefony komórkowe. Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie łącznie 69 kradzieży.

Zajmujący się tą sprawą policjanci z komisariatu w Lesznowoli wystąpili do prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Na wczorajszym posiedzeniu sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec 22- latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztowania tymczasowego.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.