Uwaga! Nowa metoda kradzieży „Na kieszonkę”!

  • Post category:Polska

 Czujny turysta ujął „na gorącym uczynku” – kobietę, która go okradła. Teraz złodziejka wraz ze swoją kompanką spędzi miesiąc w areszcie.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Na numer alarmowy zadzwonił turysta, który według zgłoszenia ujął przestępczynię, która go okradła. Na miejsce pojechali policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie. Na Rynku Głównym  zastali zgłaszającego i młodą kobietę o śniadej karnacji. Według ustaleń, mężczyzna wychodził z kościoła, kiedy nagle utknął w kolejce. Przed nim zatrzymała się kobieta, która uniemożliwiła mu płynne wyjście na zewnątrz.  Nagle mężczyzna poczuł, ze ktoś stojący za nim otwiera jego torbę, którą miał na ramieniu. Gdy się odwrócił zobaczył młodą kobietę, która bardzo sprawnie przekazała już skradzione przedmioty swojej kompance, która stała przed pokrzywdzonym.  Rekcja turysty była bardzo szybka – udało mu się powstrzymać złodziejkę przed ucieczką, natomiast kompanka której przekazano skradziony łup zbiegła.

Policjanci zatrzymali ujętą złodziejkę, która została przewieziona do I komisariatu policji w Krakowie. Tam 25-letnia obywatelka Bułgarii została przesłuchana – okazało się, że ma przy sobie  gotówkę w zagranicznych walutach (w sumie kilka tysięcy złotych) oraz cudzą kartę kredytową. Kobieta pomimo zatrzymania na gorącym uczynku nie przyznawała się do popełnionego przestępstwa, twierdząc, że w Krakowie znalazła się w celach turystycznych i sama również zwiedzała Kraków. Pracujący nad sprawą policjanci bardzo szybko ustalili jej zbiegłą koleżankę. Następnego dnia poszukiwana 50-latka została zatrzymana w jednym z podkrakowskich hosteli, gdzie kobiety wspólnie wynajmowały pokój. Przy zatrzymanej  znaleziono resztki skradzionej gotówki. Druga podejrzana również nie przyznała się do zarzucanego czynu, twierdząc, ze znajduje się w Krakowie w celach turystycznych. Decyzją Sądu kobiety zostały tymczasowo aresztowane  na okres miesiąca.