Mała Łucja, aby żyć, potrzebuje szpiku. Rodzice błagają o pomoc

  • Post category:Polska

Mała Łucja, aby żyć, potrzebuje przeszczepienia komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Pomóż! Zostań potencjalnym dawcą:  www.dkms.pl/dawca-dla-lucji-i-innych

Reklama

Fot. DKMS

Łucja ma prawie 4 lata. Uwielbia bajki, książeczki o zwierzątkach i zabawy z lalkami- którymi troskliwie się opiekuje. Lubi też śpiewać. Jej ulubionym zwierzątkiem jest piesek Reksio, który od zawsze był jej maskotką. Choć jej dzieciństwo wydaje się normalne, wcale takie nie jest.

Reklama

U dziewczynki miesiąc po urodzeniu zdiagnozowano niedobór odporności. To właśnie tego powodu Łucja nie poszła do przedszkola. Jakby tego było mało trzy lata później jej węzły chłonne zaatakował chłoniak, a w grudniu zeszłego roku nadeszła kolejna zła wiadomość- w śródpiersiu są przerzuty. Co dalej…?

Nadzieją dla Łucji i jej rodziny jest przeszczepienie komórek macierzystych. Dziewczynka stale przebywa w domu gdzie czeka, aż znajdzie się ktoś będzie w stanie jej pomóc.

Być może tym kimś jesteś TY. Aby to sprawdzić zarejestruj się jako potencjalny dawca komórek macierzystych dla Łucji i innych
Zamówienie pakietu rejestracyjnego nie zajmie ci dłużej niż 5 minut. Potem wypełniasz go i odsyłasz.

Możesz też przyjść na Dni Dawcy Szpiku dla Łucji i innych, które odbędą się:
W najbliższy weekend w Słopnicach
29-30.07 w Limanowej i okolicach

Rodzice dziewczynki apelują:
Bardzo Państwa prosimy o danie szansy naszemu dziecku na normalne funkcjonowanie i życie! Pomóżcie wszystkim, którzy czekają na Wasz dar życia – szpik!