Zniszczył nawierzchnię boiska sportowego – tłumaczył, że chciał poćwiczyć poślizgi

  • Post category:Polska

20-letni mieszkaniec Głogowa został zatrzymany i usłyszał zarzuty zniszczenia nawierzchni boiska sportowego przy jednej ze szkół w mieście. Podejrzany wjechał na boisko autem i jak wyjaśnił, ćwiczył na nim „bączki i ósemki”. Spowodował uszkodzenia o wartości co najmniej 5000 złotych.

Reklama

By Anaraga – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7561046

 

Reklama

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Głogowie zatrzymali 20-latka, podejrzanego o zniszczenie nawierzchni boiska szkolnego. Jego działanie było wyjątkowo bezmyślne. Jak tłumaczył kiedy spadł pierwszy śnieg, postanowił poćwiczyć poślizgi. Najpierw pojechał samochodem na parking. Następnie wracając do domu, wjechał na boisko szkolne. Tam ćwiczył poślizgi i inne manewry. Swoim zachowaniem spowodował uszkodzenia mienia o wartości co najmniej 5000 złotych.

Za uszkodzenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 20-latek przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze. Będzie musiał nie tylko pokryć koszty naprawy nawierzchni, ale również zostanie objęty obowiązkiem wykonania nieodpłatnej dozorowanej pracy społecznej.