32 kilogramy zaskakującego znaleziska. Policja i Celnicy zatrzymali Wietnamczyka

  • Post category:Polska

Policjanci z Piaseczna podczas działań realizowanych wspólnie z Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym zatrzymali 23-letniego obywatela Wietnamu. W domu w którym przebywał, zabezpieczono 32 kilogramy bursztynu pochodzącego z przemytu o wartości ponad 670 000 złotych. Mężczyzna przebywał w Polsce nielegalnie, a gdy dowiedział się o zatrzymaniu, próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę.

Reklama

Fot. KSP

 

Reklama

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z komendy w Piasecznie prowadzili działania wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

W jednym z domów znajdujących się na terenie gminy Lesznowola podczas kontroli, przedstawiciele obu służb ujawnili 32 kilogramy bursztynu bez udokumentowanego pochodzenia i potwierdzenia jego nabycia.

Jego wartość została oszacowana na ponad 670 tysięcy złotych. Podczas sprawdzenia dokumentów i tożsamości 23-letniego ob. Wietnamu okazało się, że przebywa on na terenie Polski nielegalnie. Mężczyzna, gdy został poinformowany o zatrzymaniu próbował wręczyć funkcjonariuszom celnym i policjantom niemal 3000 złotych łapówki.

Decyzją sądu 23-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.