Policjant wziął kobietę na ręce i wyniósł z płonącego domu

  • Post category:Polska

Sierż. Jakub Firek i st. sierż. Katarzyna Kościelniak z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie uratowali z pożaru kobietę. Sierż. Firek wziął ją na ręce i wyniósł z budynku, a mężczyźni, którzy próbowali wyciągnąć nieprzytomną zostali wyprowadzeni przez st. sierż. Kościelniak. Na zewnątrz policjanci udzieli kobiecie pierwszej pomocy, dzięki czemu odzyskała ona przytomność. Policjanci narażając swoje życie sprawdzili wszystkie pomieszczenia, dopiero wybuch i powstałe w jego wyniku odłamki szkła, nagły wzrost płomieni i temperatury zmusił ich do opuszczenia piętra domu.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

Do zdarzenia doszło 16.12.2017 r. około godziny 11:45 w Chrzanowie na ul. Kwiatowej. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze budynku, natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Osoby zgromadzone pod domem oświadczyły, że w płonącym budynku znajdują się ludzie. Sierż. Jakub Firek i st. sierż. Katarzyna Kościelniak natychmiast wbiegli do budynku, gdzie na zadymionym płonącym piętrze zastali dwóch mężczyzn próbujących wyciągnąć nieprzytomną kobietę.

Sierż. Firek wziął kobietę na ręce i wyniósł ją na zewnątrz a mężczyźni zostali wyprowadzeni przez st. sierż. Kościelniak. Na zewnątrz policjanci udzieli kobiecie pierwszej pomocy, dzięki czemu odzyskała ona przytomność.

Następnie z powrotem wbiegli do płonącego budynku, aby sprawdzić czy w środku nie znajduje się więcej osób. Policjanci narażając swoje życie sprawdzili wszystkie pomieszczenia, dopiero wybuch i powstałe w jego wyniku odłamki szkła, nagły wzrost płomieni i temperatury zmusił ich do opuszczenia piętra domu. Mimo to policjanci nie zaprzestali działań i próbowali odciąć dopływ gazu i prądu do budynku. Następnie na miejsce przybyły trzy zastępy Straży Pożarnej, które rozpoczęły akcję gaśniczą oraz pogotowie, które zabrało poparzoną kobietę do szpitala.