Wjechał na przejazd kolejowy przed nadjeżdżającym pociągiem

Policjanci z wydziału prewencji, którzy na co dzień zajmują się sprawami związanymi z wykroczeniami, dzięki pomocy internautów ustalili i doprowadzili do ukarania kierowcy, który wjechał pomiędzy szlabany kolejowe tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Ta sprawa niech będzie kolejnym ostrzeżeniem, by nie lekceważyć obowiązku zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

Reklama

Pod koniec października do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie wpłynęło kilka informacji o niebezpiecznym zdarzeniu, do którego doszło na przejeździe kolejowym w Zalesiu Górnym. Kierujący samochodem terenowym nie zważając na zamykane szlabany, wjechał na tory kolejowe. Stało się to tuż przed nadjeżdżającym pociągiem osobowym. Kierowca zdołał, co prawda w ostatniej chwili, wpasować się na torowisku tak, by nie doszło do zderzenia z pociągiem. Jednak od tragedii dzieliły go milimetry. Zachowanie kierowcy słusznie zaniepokoiło i zbulwersowało innych uczestników ruchu, którzy w tym czasie przebywali w okolicy przejazdu.

Na forach internetowych oraz w lokalnych mediach przedstawione zostały liczne opisy tego zdarzenia. To właśnie dzięki internautom udało się znaleźć osobę, która nagrała cały przebieg tego zdarzenia.

Policjanci z piaseczyńskich wykroczeń, którzy zajęli się tą sprawą mimo słabej jakości zdjęć ustalili kim był kierowca. Jak się okazało był mieszkańcem Warszawy. Został wezwany do złożenia wyjaśnień oraz ukarany wysokim mandatem karnym.

Ta sprawa niech będzie kolejną przestrogą przed lekceważeniem obowiązku zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

Close Menu