Zabił młodą kobietę na drodze. Odjechał nie sprawdzając czy potrzebna jej pomoc

  • Post category:Polska

Policjanci poszukiwali sprawcy śmiertelnego wypadku w którym zginęła 38-letnia mieszkanka gminy Wilkołaz. Kierowca samochodu osobowego, który spowodował wypadek nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili kierowcę i zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Młody mężczyzna był w szoku. Badanie wykazało, iż był trzeźwy. Trafił do policyjnego aresztu. Będzie odpowiadał za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. 

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Wczoraj ok. godz. 16:30 policjanci z Kraśnika zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym na trasie pomiędzy Wilkołazem a Urzędowem. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do potrącenia pieszej przechodzącej przez jezdnię. Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się policjanci i inne służby ratownicze.

Jak się okazało, 38-letnia kobieta mieszkanka Wilkołaza zginęła na miejscu, a sprawca odjechał nie zatrzymując się. Miejsce wypadku zostało zabezpieczone. Policjanci rozpoczęli czynności dochodzeniowe na miejscu i poszukiwawcze za sprawcą wypadku. Z ustaleń na miejscu zdarzenia wynikało, że kobieta która poniosła śmierć wysiadła z busa i  przechodząc na tył pojazdu usiłowała przejść przez jezdnię. Będąc na przeciwnym pasie jezdni została uderzona przez pojazd, który nie zatrzymując się odjechał w kierunku Urzędowa. Nikt ze świadków zdarzenia nie rozpoznał numerów ani marki pojazdu.

Policjanci na podstawie zabezpieczonych śladów ustalili, że pojazdem, który śmiertelnie potrącił kobietę było audi koloru zielonego. Rozpoczęto poszukiwania pojazdu i jego kierowcy. Około godz. 22:00 funkcjonariusze ustalili, iż sprawcą może być 22-letni mieszkaniec gm. Urzędów.  Po udaniu się na ustalone miejsce policjanci odnaleźli samochód, którego uszkodzenia wskazywały, że uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Zatrzymali również mężczyznę, który kierował autem w momencie wypadku. Młody, 22-letni mężczyzna był w silnym szoku, wiedział ze spowodował wypadek, lecz nie potrafił wyjaśnić dlaczego odjechał z miejsca zdarzenia. Jak twierdził, został w trakcie manewru wymijania oślepiony przez światła busa stojącego na poboczu i nie widział wychodzącej zza pojazdu kobiety. W momencie zatrzymania był trzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzuty i zostanie doprowadzony do Prokuratora celem zastosowania środka zapobiegawczego.

Za spowodowanie wypadku śmiertelnego i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.