Próba samobójcza na warszawskiej Białołęce. Chciał skoczyć z 9 piętra

  • Post category:Polska

W ostatniej chwili odciągnęli mężczyznę od okna. Szybka reakcja sierż. sztab. Mariusza Szałasa i sierż. sztab. Rafała Lasoty sprawiła, że mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie otoczono go specjalistyczną opieką lekarską. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Reklama

Fot. KSP

 

Reklama

Do policjantów z komisariatu na Białołęce dotarła informacja o tym, że zagrożone jest ludzkie życie. Z treści informacji przekazanej przez osobę zgłaszającą wynikało, że w jednym z bloków pomiędzy 8, a 9 piętrem ma stać mężczyzna, którego zachowanie zagraża jego bezpieczeństwu.

Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce. Kiedy wbiegli na półpiętro, zauważyli mężczyznę, który gwałtownie wychylił się na zewnątrz przez otwarte okno. Funkcjonariuszom udało się jednak chwycić mężczyznę za część ubioru i wciągnąć go do wnętrza klatki schodowej. Dzięki sprawnej akcji i zdecydowanej reakcji sierż. sztab. Mariusza Szałasa i sierż. sztab. Rafała Lasoty nie doszło do  tragedii.

Uratowany mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie został otoczony opieką lekarską. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.