Śmiertelnie potrącił 15-letniego Sebastiana. Zbiegł z miejsca i uciekł do Wielkiej Brytanii

  • Post category:Polska

W dniu 27 października 2017r. ok. godz. 21.45 w miejscowości Cegielnia Kosewo w powiecie nowodworskim doszło do wypadku drogowego, w którym kierujący samochodem osobowym na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem i potrącił idącego chodnikiem piętnastoletniego chłopca.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, zaś przewieziony do szpitala pokrzywdzony zmarł wskutek odniesionych obrażeń.

W przedmiotowej sprawie wszczęto śledztwo, w ramach którego prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim przesłuchali ponad 50 świadków mogących posiadać wiedzę na temat zdarzenia, kilkukrotnie dokonali oględzin miejsca zdarzenia, a także zabezpieczyli nagrania zarejestrowane przez kamery znajdujące się pobliżu trasy, którą poruszał się sprawca.

Z uwagi na niewielką ilość śladów kryminalistycznych, brak naocznych świadków potrącenia oraz porę nocną utrudniającą odczyt szczegółów nagrań z monitoringu ustalenie sprawcy czynu wymagało ponadprzeciętnych nakładów pracy ze strony nowodworskich prokuratorów i policjantów.

Przełom nastąpił w drugiej połowie listopada 2017r. kiedy na jednej z praskich ulic odnaleziono samochód Toyota RAV-4, który ponad wszelką wątpliwość uczestniczył w zdarzeniu. W krótkim czasie ustalono dane kierującego pojazdem, który po wypadku wyjechał do Wielkiej Brytanii.

W dniu 06 grudnia 2017r. na lotnisku Modlin zatrzymano 29-letniego Łukasza K. Jak ustalono mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Następnego dnia w Prokuraturze Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia, a także prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia w znacznej części zbieżne pozostałym zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym.

W dniu 08 grudnia 2017r. sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Łukasza K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy z uwagi na obawę ucieczki oraz grożącą mu wysoką karę (do 12 lat pozbawienia wolności).

Marcin Saduś

Rzecznik Prasowy

Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga w Warszawie