Ukradł kamerę, piłę spalinową i pieniądze. To jak się tłumaczył wprawia w osłupienie

  • Post category:Polska

Policjanci z powiatu kłodzkiego ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia. Sprawca ukradł kamerę monitorującą teren przy jednej z restauracji w Nowej Rudzie. Później okazało się, że nie jest to jedyne przestępstwo, jakie ma na swoim koncie. Odpowie jeszcze za trzy inne kradzieże, gdzie straty sięgnęły kwoty blisko 6.5 tysiąca złotych. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. P:xabay

 

Reklama

Do kradzieży kamery z budynku restauracji doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Nowej Rudy. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę ponad 3.6 tys. złotych.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie po otrzymaniu zgłoszenia o zaistniałym przestępstwie, od razu podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Po zgromadzeniu wszystkich materiałów dowodowych został namierzony, a następnie zatrzymany przez policjantów. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Okazało się, że myślał, że sprawa sama przycichnie…

Policjanci udowodnili zatrzymanemu jeszcze trzy inne przestępstwa m.in. kradzież piły spalinowej i 600 złotych z jednego z mieszkań. Wartość strat wynikająca z przestępczej działalności podejrzanego to blisko 6.5 tysiąca złotych.

Obecnie funkcjonariusze ustalają, co zatrzymany zrobił ze skradzionym mieniem.

Przypomnijmy, że za kradzież mienia oraz za przestępstwo paserstwa grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.