Policjanci w szoku! Ta matka nie powinna opiekować się dzieckiem!

  • Post category:Polska

Jastrzębscy stróże prawa po raz już kolejny interweniowali wobec pijanego rodzica. Tym razem brakiem odpowiedzialności wykazała się 25-latka, która miała w organizmie ponad półtora promila. Jej 16-miesięczny syn trafił pod opiekę członka rodziny. Jeżeli okaże się, że kobieta naraziła dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia, grozić jej będzie kara nawet 5 lat więzienia.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

Wczoraj około godziny 13.15 policjanci z jastrzębskiej komendy zostali wezwani przez pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na interwencję do jednego z mieszkań przy ulicy Opolskiej. Z ich relacji wynikało, że nietrzeźwa matka opiekuje się 16-miesięcznym synem.

Przybyli na miejsce policjanci zastali zgłaszające oraz 25-letnią kobietę. Mundurowi przebadali jastrzębiankę na zawartość alkoholu i okazało się, że ma ona w organizmie ponad półtora promila. Dzieckiem zaopiekował się szwagier, ponieważ mąż nieodpowiedzialnej kobiety również był pod wpływem alkoholu. Dokumentacja w tej sprawie trafi niebawem do sądu, a policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności sprawy. Jeżeli potwierdzi się, że 25-latka naraziła dziecko na niebezpieczeństwo, grozić jej może nawet 5 lat więzienia.