Tymczasowe areszty dla wspólników bandyty, który strzelał do policjantów

  • Post category:Polska

Sąd aresztował tymczasowo na 3 miesiące dwóch wspólników bandyty, który strzelał do policjantów w trakcie włamania do bankomatu w Wiszni Małej (pow. trzebnicki). Obaj zatrzymani przez funkcjonariuszy usłyszeli w prokuraturze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Reklama

Fot. Shutterstock

 

Reklama

Sąd Rejonowy Wrocław – Śródmieście, na wniosek Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, zastosował wobec dwóch mężczyzn w wieku 41 i 50 lat, zatrzymanych przez Policję, a podejrzanych o udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Obaj aresztowani, to wspólnicy bandyty, który strzelał do policjantów w trakcie włamania do bankomatu w Wiszni Małej, raniąc śmiertelnie jednego z funkcjonariuszy. Jeden z nich, zatrzymany na miejscu zdarzenia, usłyszał też zarzut usiłowania włamania do bankomatu i kradzieży kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Policja i prokuratura podejrzewa, że grupa miała na swoim koncie także inne tego typu przestępstwa, dokonane na terenie kraju.