Volkswagen rozbił się na drzewie

  • Post category:Polska

We wtorek, 5 grudnia kilkanaście minut po godz. 05:00 strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem auta osobowego.

Reklama

 

Fot. Foto: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek

 

Reklama

Na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Pakosze – Wysoka Braniewska kierujący volkswagenem stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowała tylko jedna osoba. Siła uderzenia była tak duża, że obecni na miejscu wypadku strażacy musieli wykorzystać hydrauliczne narzędzia ratowniczych aby wykonać dostęp do uwięzionego kierowcy. Ranny mężczyzna po wydobyciu ze zniszczonego samochodu został przeniesiony do zespołu ratownictwa medycznego a następnie przetransportowany do szpitala.

Na miejsce wypadku skierowano dwa pojazdy ratownicze z Państwowej Straży Pożarnej, strażaków-ochotników z OSP Płoskinia, zespół ratownictwa medycznego oraz braniewskich policjantów, którzy wyjaśniali okoliczności wypadku. Strażacy zwracają się z apelem do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności z uwagi na zmienne warunki drogowe.

Opracował – Foto: mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie