Zbieramy na specjalistyczny ambulans dla zwierząt. Podaruj zwierzakom życie na Mikołaja

  • Post category:Polska

Na łamach naszego portalu wielokrotnie opisywaliśmy zwierzęta cierpiące w wyniku wypadków komunikacyjnych, czy ludzkiego okrucieństwa. Razem z Fundacją Futrzaki wpadliśmy na pomysł, by zrobić unikatowy prezent dla zwierzaków na Mikołaja – specjalistyczny ambulans dla zwierząt! LINK do zbiórki https://www.ratujemyzwierzaki.pl/auto-do-przewozu-zwierzat-wymagajacych-natychmiastowej-pomocy

Reklama

Fot. Fundacja Futrzaki

 

Reklama

„Nasza Fundacja „Futrzaki” stara się reagować na każdą krzywdę zwierzaków, zwłaszcza regionach kraju, gdzie nie ma żadnych instytucji, stowarzyszeń ani innych fundacji, które w danym momencie mogłyby pomóc, a przy tym gdy umowy gmin ze schroniskami pozostawiają wiele do życzenia. Czasem mamy zgłoszenia w nocy, organizujemy pomoc i jedziemy niezwłocznie w dane miejsce.

Niestety auta naszych wolontariuszy nie zawsze mogą nam służyć tak, jakbyśmy tego wszyscy chcieli. Marzy nam się posiadanie „na stanie fundacji” auta gotowego do wyjazdu zaraz po zgłoszeniu. Auta, zdolnego dotrzeć w każdą lokalizację, przy każdej pogodzie, w którym zwierzę w bezpieczny sposób będzie przetransportowane do jednej z zaprzyjaźnionych lecznic. Nie przerażają nas kilometry gdy potrzebna pomoc rannemu zwierzakowi. Chcielibyśmy mieć kompletny własny sprzęt – klatki, transportery, chwytak, podbierak, czy czytnik. Te rzeczy są naprawdę niezbędne w tym, co robimy. W przypadku zwierząt zranionych w wypadkach komunikacyjnych potrzebne są także koce, bandaże, gazy, opatrunki a czasem nawet nosze. Obecnie pożyczamy brakujące nam sprzęty od zaprzyjaźnionych fundacji i lecznic … „Futrzaki” opierają swoje działania na wolontariacie i darowiznach od dobrych ludzi, takich jak Wy – czytelnicy Warszawy w Pigułce.

Zwierzaki umieszczamy w sprawdzonych domach tymczasowych, lub gdy nie jest to możliwe w zaufanych hotelikach tak, aby nie trafiały do schronisk. Organizujemy zabiegi sterylizacji/kastracji, niezbędne leczenie- w tych kwestiach również prosimy o pomoc i wsparcie, wszystko aby dać nową szansę i lepsze życie poszkodowanym zwierzętom. Do każdego zwierzaka podchodzimy bardzo indywidualnie, ponieważ każdy z nich jest wyjątkowy i każdy wymaga innego leczenia.

Nie zawsze się jednak wszystko udaje … Czasem, pomimo profesjonalnej opieki zwierzak odchodzi To najtrudniejsze chwile w „Futrzakach”, które najbardziej nas ranią … Ale nie poddajemy się i dalej działamy, reagujemy i pomagamy.

Każda przekazana przez Was kwota ratuje skrzywdzone zwierzaki dając im szansę na nowe życie. Dzięki Waszemu wsparciu marzenia „Futrzaków” i zwierzaków, którym pomagamy, mają szansę się spełnić. „ – pisze Zarząd Fundacji „Futrzaki”