Pijany kierowca zakończył jazdę na…miejskiej ławce

  • Post category:Polska

Prawie 4 promile alkoholu miał w organizmie 23-latek, który kierował samochodem po pijanemu w miejscowości Łasin. Mężczyzna podczas jazdy uszkodził dwa inne pojazdy i zatrzymał się dopiero na miejskiej ławce, gdzie został ujęty przez przechodniów, po czym przekazany w ręce policjantów.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

Do zdarzenia doszło wczoraj (28.11.17) około 17:25 w miejscowości Łasin, pow. grudziądzki. 23-letni mieszkaniec powiatu, kierując samochodem osobowym, wjechał na chodnik i uderzył w ławkę, uszkadzając ją. Podbiegli do niego przechodnie, którzy od razu powiadomili policję. Podejrzewali bowiem, że może być pod wpływem alkoholu.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia świadków zdarzenia. Alkotest wykazał, że 23-latek ma prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili również, że, przed wjazdem na rynek, spowodował dwie kolizje drogowe z pojazdami zaparkowanymi na pobliskiej ulicy. Samochód mężczyzny został odholowany na policyjny parking, natomiast 23-latek usłyszy zarzuty, gdy wytrzeźwieje.

Za popełnione czyny grozi mu wysoka grzywna i do dwóch lat więzienia.