Katowice: Zatrzymano mężczyznę utrzymującego kontakty z ISIS!

  • Post category:Polska

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej nadzoruje śledztwo prowadzone przez Delegaturę ABW w Katowicach w sprawie rozpowszechniania treści mogących ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym.

Reklama

Fot. ABW

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 22 czerwca 2017 r., a  kilka dni później tj. 28 czerwca, funkcjonariusze katowickiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Dawida D., któremu prokurator przedstawił zarzut rozpowszechniania treści mogących ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym. Jest to przestępstwo z art. 255a par. 1 kodeksu karnego zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Prokuratura i ABW, oprócz wyjaśnień podejrzanego, dysponuje materiałem procesowym, z którego wynika, że mogło dojść do planowanych czynów wymierzonych w szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Sąd Rejonowy w Katowicach uwzględnił wniosek prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa