Pijany ojciec z 10-miesięczną córeczką

  • Post category:Polska

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał ojciec, który opiekował się 10-miesięczną córeczką. Policję wezwał pracownik socjalny, który przyszedł na kontrolę do mieszkania. Otwoccy dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego ojca. Dziewczynka zaś trafiła do placówki interwencyjnej.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Oficer dyżurny otwockiej komendy został poinformowany przez pracownika socjalnego, że w mieszkaniu przy ulicy Wypoczynkowej przebywa nietrzeźwy mężczyzna wraz z 10- miesięczną córeczką. Z wywiadu środowiskowego pracownika socjalnego wynikało, że ojciec dziewczynki nadużywa alkoholu.

Na miejsce natychmiast przyjechali mundurowi. Ojciec dziecka nie reagował na prośby policjantów, awanturował się, nie chciał otworzyć drzwi. Dzięki współpracy dzielnicowych z pracownikiem socjalnym udało się wejść do mieszkania. Funkcjonariusze zatrzymali Kamila S. i sprawdzili stan jego trzeźwości. Mężczyzna mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie, opiekował się 10-miesięczną dziewczynką.

Dziecko zostało przewiezione do placówki interwencyjnej, nietrzeźwy tatuś trafił do policyjnej celi. Gdy Kamil S. doszedł do siebie, policjant z wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawił mu zarzuty.

Nieodpowiedzialny ojciec swoim zachowaniem naraził na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoje 10-miesięczne dziecko. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.