Bydgoszcz: 27-latek aresztowany za zabójstwo

  • Post category:Polska

Zarzut zabójstwa usłyszał zatrzymany 27-latek. Mężczyzna będzie odpowiadać za śmierć 24-letniego bydgoszczanina. Na wniosek prokuratora, podejrzany został aresztowany przez sąd na najbliższe trzy miesiące. Teraz może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. KMP Bydgoszcz

Dzisiaj (13.07.2017) policjanci z bydgoskiej komendy doprowadzili do prokuratury 27-latka zatrzymanego do śmierci mężczyzny przy ulicy Dworcowej w Bydgoszczy. Oskarżyciel na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił mu zarzut zabójstwa. Po jego przesłuchaniu, wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Teraz za to przestępstwo może mu grozić nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama

Zatrzymane do tej sprawy pozostałe dwie osoby (22-latek i 22-latka) zostały przesłuchane przez bydgoskich policjantów w charakterze świadka i zwolnione.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w środę (12.07.2017) po północy, wówczas dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia otrzymał informację od lekarza o zgonie mężczyzny w szpitalu. Z jego relacji wynikało, że pacjent miał obrażenia, które mogły przyczynić się do jego śmierci i najprawdopodobniej zostały zadane przez inną osobę. Sprawą natychmiast zajęli się śródmiejscy policjanci. Z zebranych informacji wynikało, że godzinę wcześniej pacjent został przywieziony przez załogę pogotowia ratunkowego sprzed dworca PKP Bydgoszcz-Główna. Funkcjonariusze ustalili jego tożsamość. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Bydgoszczy.

Pracujący nad sprawą policjanci szybko ustalili rysopis osób, które mogły mieć związek ze śmiercią bydgoszczanina. Przed godziną 03:00 miejski monitoring zauważył podejrzewanych na przystanku MZK przy ulicy Zygmunta Augusta. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Tam mundurowi zatrzymali trzy osoby. Przy jednej z nich (27-latek)  zabezpieczyli ostre narzędzie. 27, 22-latek i 22-latka zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Zatrzymani mężczyźni byli pijani. Mieli blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Kobieta ponad pół promila.