Warszawa: Areszt za usiłowanie zabójstwa

  • Post category:Polska

Policjanci z Ochoty zatrzymali mężczyznę, który zaatakował 37-latka, zadając mu kilka ciosów maczetą. Wczoraj 25-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. Policja

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednej z posesji na terenie warszawskich Włoch. Jak ustalili mundurowi, którzy zostali wezwani na interwencję, pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do awantury. 25-latek chwycił za maczetę i zaatakował nią 37-latka, zadając mu kilka ciosów. Pokrzywdzony w wyniku odniesionych obrażeń trafił do szpitala. Sprawca zaraz po zdarzeniu uciekł.

Reklama

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Ochoty natychmiast zajęli się sprawą. Funkcjonariusze na podstawie pracy operacyjnej i dochodzeniowo-śledczej już kilka dni później zatrzymali mężczyznę mogącego mieć związek z tym przestępstwem.

25-latek usłyszał już w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.