Wywieźli go do lasu – grozili pozbawieniem życia i dusili

  • Post category:Polska

Policjanci z powiatu wołowskiego ustalili i zatrzymali cztery osoby podejrzane o rozbój. Sprawcy wywieźli pokrzywdzonego do lasu, gdzie grozili mu pozbawieniem życia i dusili. Ich łupem padł plecak wraz z rzeczami osobistymi i telefon. Bezpośrednio po zdarzeniu funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, które usłyszały zarzuty. Czwarta osoba – jak ustalono – ukrywała się w Warszawie. Tam też doszło do jej zatrzymania. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym w wyniku podjętych działań zatrzymali cztery osoby w sprawie rozboju na 18-latku. Młody mężczyzna został przewieziony przez sprawców do kompleksu leśnego, gdzie grożono mu pozbawieniem życia i duszono. Napastnicy zabrali mu plecak wraz z zawartością oraz telefon komórkowy.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia w tej sprawie wykonali szereg czynności mających na celu ustalenie podejrzanych o ten czyn. Prowadzone działania operacyjne doprowadziły do ustalenia i zatrzymania osób mających związek z tą sprawą. Najpierw funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców Brzegu Dolnego. Jeden z mężczyzn, jak ustalono, ukrywał się natomiast poza miejscem zamieszkania. W wyniku podjętych czynności dolnobrzescy policjanci ustalili faktyczne miejsce jego przebywania. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego na terenie Warszawy.

Obecnie wyjaśniane są okoliczności tej sprawy. Za rozbój grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.