„Coś się stało! Dwóch mężczyzn leży w rowie”

  • Post category:Polska

Kary do 5 lat pozbawienia wolności grożą trzem mieszkańcom powiatu ostrowskiego w województwie mazowieckim, którzy w nocy usiłowali ukraść przewód telekomunikacyjny. Leżących w przydrożnym rowie, pomiędzy Piwnicami Wielkimi a Wyżegami, młodych ludzi zauważył przejeżdżający kierowca TIR-a. Jak się okazało, mężczyźni ci nie potrzebowali pomocy, ale i tak zaopiekowali się nimi szczycieńscy policjanci.

Reklama

Fot.. Policja

W nocy z wtorku na środę oficer dyżurny szczycieńskiej policji otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że w rowie leży dwóch mężczyzn i nie wiadomo, co się z nimi dzieje. Zgłaszającym był kierowca TIR-a, który przejeżdżał trasą Piwnice Wielkie – Wyżegi. Na wskazane przez telefon miejsce pojechali policjanci. Nie zastali jednak żadnych osób, tym bardziej nikogo leżącego w przydrożnym rowie. Ludzi nie było, ale za to w rowie leżała duża torba, narzędzia i rękawice robocze. Dlaczego te rzeczy zostały porzucone, okazało się jasne, gdy policjanci zobaczyli wykopany i wyciągnięty częściowo z ziemi kabel telekomunikacyjny. W pobliżu stał też osobowy vw wraz z przyczepką.

Reklama

Policjanci podejrzewając, że niedaleko mogą być osoby, które usiłowały dokonać przestępstwa, przeszukali okolicę i zatrzymali dwóch mężczyzn. 35 i 34-letni mieszkańcy powiatu ostrowskiego w województwie mazowieckim, przyznali, że przyjechali na nasz teren, bo uznali, że przewody to łatwy zysk.

Dzięki czujności innych użytkowników dróg i spostrzegawczości policjantów sprawcy usiłowania kradzieży zostali osadzeni w policyjnej celi.

Na tym jednak nie koniec działań jakie w tej sprawie podjęli szczycieńscy funkcjonariusze. Kryminalni ustalili, że w procederze kradzieży przewodu telekomunikacyjnego brał jeszcze udział 39-letni znajomy zatrzymanych.

Mężczyzna ten został również zatrzymany, już na terenie tamtejszego powiatu i dowieziony do naszej jednostki, gdzie został przesłuchany

Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.