17-latek z promilami za kierownicą

  • Post category:Polska

Policjanci z Annopola zatrzymali do kontroli drogowej 17-latka kierującego samochodem osobowym marki Opel. Młody mężczyzna był nietrzeźwy, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd którym się poruszał zabrał bez wiedzy rodziców. Za swój nieodpowiedzialny czyn odpowie przed Sądem.

Reklama

Wczoraj policjanci z Annopola patrolując miejscowość Wola Trzydnik zauważyli pojazd marki Opel, którym kierował młody mężczyzna. Zachowanie kierującego podczas jazdy wzbudziło u funkcjonariuszy podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Pojazd został zatrzymany, a podczas kontroli od kierującego policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Młody człowiek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu, gdzie wykonane zostało badanie trzeźwości z wynikiem półtora promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że zatrzymany 17-latek, mieszkaniec powiatu Stalowa Wola nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, którym jak się okazało wyjechał z domu bez wiedzy rodziców.  Wyjaśnił, że w ciągu dnia spożywał alkohol i wsiadł za kierownicę chcąc dojechać do kolegów.

Teraz za swój czyn odpowie przed Sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz odpowiedzialność za kierowanie bez uprawnień.