Natalka cierpi na zespół Downa i zaćmę wrodzoną. Dziewczynka potrzebuje środków na leczenie

  • Post category:Polska

Natalka przyszła na świat 12.09.2012r. Natura obdarzyła ją dodatkowym chromosomem – Zespół Downa. Oprócz samego zespołu, u Natalki zdiagnozowano niedoczynność tarczycy, znacznie obniżone napięcie mięśniowe oraz zaćmę wrodzoną oka prawego. Już w drugim miesiącu życia Natalka przeszła operację i od tamtej pory nosi twardą soczewkę kontaktową oraz szkła korekcyjne. Pojawienie się Natalki, pomimo trudności i problemów, jakie niesie ze sobą zespół Downa, przewartościowało całe nasze życie. Ta mała dziewczynka daje nam bezwarunkową miłość, uczy pokory i cierpliwości, a jej uśmiech sprawia, że pomimo napotykanych trudności chce się żyć. LINK do zbiórki: https://pomagam.pl/5drack3y

Reklama

Reklama

Natalka rozwija się bardzo wolno

Dziewczynka jest rehabilitowana od 3 tygodnia życia, jest również objęta wszechstronną terapią : logopedyczna, pedagogiczna, integracja sensoryczna, hipoterapia, rehabilitacja wzroku. Natalka jest pod stałą opieką specjalistów: endokrynologa, neurologa, okulisty, laryngologa, genetyka, ortopedy. Na większość wizyt uczęszczamy prywatnie z uwagi na długie terminy oczekiwania w poradniach publicznych. Rozwój Natalki jest wolniejszy niż jej zespołowych rówieśników. Dziewczynka zaczęła chodzić w wieku 4 lat. Jeszcze nie mówi i nie jest samodzielna. 

Osiągnąć samodzielność

Dla lepszego funkcjonowania Natalce potrzebna jest systematyczna i wszechstronna terapia, udział w turnusach rehabilitacyjnych i logopedycznych, stymulowanie różnymi bodźcami. Z uwagi na ogromne koszty ponoszone na leczenie Natalki,  nie stać nas na wszystkie potrzebne córeczce oddziaływania, które mogłyby przyczynić się do jej lepszego rozwoju oraz samodzielności.

Zwracamy się o pomoc

Z niecierpliwością czekamy na pierwsze słowa u Natalki, która nie tylko pokaże, ale i powie nam jak bardzo  nas kocha.

Dlatego zwracamy się o pomoc, żeby móc zrobić wszystko co możliwe, aby Natalki rozwój poszedł do przodu.