Skatował niepełnosprawnego poruszającego się na wózku

  • Post category:Polska

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli 28-letniego mężczyznę, który w poniedziałek rano bez powodu kilka razy uderzył niepełnosprawnego mężczyznę oraz przypadkowo napotkaną kobietę.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 7:35 w rejonie Al. NMP i ul. Piłsudskiego.

Jeden z pracowników Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu zauważył, jak mężczyzna w kapturze podchodzi do niepełnosprawnego mężczyzny siedzącego na wózku inwalidzkim. Sprawca zadaje niepełnosprawnemu kilka ciosów w głowę i odchodzi.

Po kilkudziesięciu metrach sprawca podchodzi do idącej chodnikiem przypadkowej kobiety i uderza ją w twarz. W tym samym czasie dyżurny Straży Miejskiej przekazuje strażnikom miejskim informację o zdarzeniu i nakazuje ujęcie mężczyzny.

Strażnicy miejscy po kilku minutach identyfikują sprawcę i ujmują go w rejonie ul. Piotrkowskiej i Ogrodowej. Sprawcą okazał się 28-letni mężczyzna. Został przewieziony na IV Komisariat Policji. Do poszkodowanych osób zostało wezwane pogotowie ratunkowe.

Po raz kolejny potwierdziło się, jak bardzo przydatny jest miejski monitoring Częstochowy. Dzięki miejskim kamerom w 2016 roku ujawniono 3648 zdarzeń, w których aż 2952 razy interweniowali częstochowscy strażnicy miejscy.