15 i 16 latek z butelką napadli na sprzedawczynię z kiosku

  • Post category:Polska

Za rozbój na starszej kobiecie odpowie dwóch 16 latków i 15-latek z Lublina. Młodzieńcy w miniony czwartek napadli na pracującą w punkcie z prasą sprzedawczynię. Jeden z napastników zadał jej cios w twarz, podduszał, a potem rozbił butelkę na jej głowie. Sprawcy zabrali paczki papierosów oraz dzienny utarg, a pokrzywdzona kobieta trafiła do szpitala. Dwóch napastników wpadło w ręce policjantów już następnego dnia. Dziś zatrzymany został trzeci z nich. Cała trójka zostanie dzisiaj doprowadzona do Sądu ds. Rodziny i Nieletnich, gdzie zapadnie decyzja o ich dalszym losie.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

Do tego zdarzenia doszło w czwartek po południu. Do jednego z punktów prasowych w mieście weszło trzech  nastolatków. Zapytali czy mogą pooglądać papierosy. Chwilę później wszyscy opuścili lokal, by kilka minut później tam powrócić. Tym razem dwóch  nich stanęło przy wejściu. Trzeci z młodzieńców podszedł do sprzedawczyni, wszedł za ladę i rzucił sie na nią rękami.  Napastnik zadał jej pięścią cios w twarz, podduszał ją, a później chwycił szklaną butelkę rozbijając na jej głowie.

Sprawcy uciekli ze sklepu zabierając dzienny utarg z kasy oraz paczki papierosów. Pokrzywdzona kobieta została przewieziona do szpitala z obrażeniami twarzy i głowy. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sprawą tego brutalnego rozboju zajęli się policjanci z IV komisariatu. Ustalenie i namierzenie napastników było dla nich priorytetem. Rysopisy sprawców trafiły do patroli w mieście. Wczoraj wieczorem jeden z patroli IV komisariatu zauważył dwóch nastolatków. Ich wygląd odpowiadał posiadanym rysopisom. W trakcie legitymowania funkcjonariusze ujawnili w plecaku jednego z nastolatków paczki papierosów. Zabezpieczono także pieniądze noszące ślady zabrudzenia krwią.

Obydwaj młodzieńcy zostali zatrzymani. Są nimi mieszkańcy Lublina w wieku 15 i 16 lat, dobrze znani Policji za wcześniejsze konflikty z prawem. Jeden z nich – 16-latek obecnie przebywał na ucieczce z ośrodka wychowawczego. Nastolatkowie zostali umieszczenie w Policyjnej Izbie Dziecka. Dziś rano policjanci z „czwórki” zatrzymali ich kolegę. To 16-latek z Lublina.

Cała trójka zostanie dzisiaj doprowadzona do Sądu ds. Rodziny i Nieletnich, gdzie zapadnie decyzja o ich dalszym losie.

AK