Wrzucił do jeziora torbę ze szczeniakami. Pieski się utopiły

  • Post category:Polska

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”. 53-letni mieszkaniec Dębna, zamiast oddać szczenięta do schroniska, utopił je w jeziorze. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dębnie zatrzymali sprawcę, który usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwo może mu nawet grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. Pixabay

Wczoraj około godziny 14:30, dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu otrzymał informację, że w okolicy jeziora Lipowo w Dębnie znajduje się mężczyzna, który w torbie ma małe szczeniaki i będzie chciał je utopić.

Reklama

Na miejsce natychmiast wysłany został policyjny patrol. Funkcjonariusze zastali tam 53 – latka. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas rozmowy z mundurowymi potwierdził, że w torbie w której było 9 szczeniąt umieścił cegłówkę a następnie wrzucił ją do jeziora.

Sprawca wskazał funkcjonariuszom miejsce gdzie wrzucił czworonogi do wody.

Na miesce zdarzenia przyjechali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Dębna, którzy przeszukali dno jeziora. W wyniku tych czynności wyłowili reklamówkę w której znajdowały się cztery martwe szczenięta i cegła. Pozostałych szczeniąt nie odnaleziono.

Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna został doprowadzony do Komisariatu Policji w Dębnie. 53 – latek był trzeźwy. Podczas prowadzonych z jego udziałem czynności procesowych, przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu zgodnie z treścią art. 35 pkt. 2 Ustawy o ochronie zwierząt.

Za uśmiercenie szczeniąt ze szczególnym okrucieństwem grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.