„Wynalazł” e-paszport

  • Post category:Polska

W rejonie byłego przejścia granicznego w Chyżnem, funkcjonariusze z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali obywatela Meksyku, który nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy państwowej.

Reklama

Fot. Straż Graniczna

 

Reklama

Podczas kontroli autobusu, funkcjonariusze z Grupy Zamiejscowej w Rabce Zdroju wylegitymowali obywatela Meksyku. Mężczyzna przedstawił do kontroli dowód osobisty, który nie uprawniał cudzoziemca do przekroczenia granicy i przebywania na terenie Polski. Funkcjonariusze SG poprosili więc o paszport. Cudzoziemiec oznajmił, że posiada tylko w telefonie komórkowym zdjęcia swojego paszportu oraz zamieszonej w nim francuskiej wizy.

Funkcjonariusze SG ustalili, że pobyt Meksykanina jest legalny. Posiadał on ważny paszport i wizę, który dostarczył do Placówki SG w Krakowie-Balicach jego znajomy.

Za popełnione wykroczenie, tj. przekroczenie granicy wbrew przepisom oraz nieokazanie dokumentów do kontroli, obcokrajowiec został ukarany mandatem karnym. Funkcjonariusze SG pouczyli również cudzoziemca o zasadach przekraczania granicy państw w strefie Schengen.