Powstanie muzułmański odpowiednik Świnki Peppy

  • Post category:Świat

Australian National Imams Council (ANIC) zrzeszająca muzułmanów w Australii, chce stworzyć film animowany będący odpowiedzią na Świnkę Peppę.

Reklama

Fot. Materiały prasowe

 

Reklama

Świnka Peppa jest w Australii niezwykle popularna. Muzułmanie z ANIC twierdzą, że postać jest w sumie przyjazna, ale dzieci muzułmanów powinny uczyć się czegoś więcej, w tym wartości, jakie niesie ich religia. Dlatego też związek postanowił zainwestować we własny film animowany.

W tym celu wsparto wytwórnię One4Kids, która produkuje filmy animowane. Projekt nazywa się Barakah Hills i opowiadać ma historię rodziny Abdullahów, którzy żyją w miasteczku zamieszkałym głownie przez muzułmanów.

„Nasze dzieci to nasza przyszłość. Oglądają one dziś mnóstwo kreskówek. Naszym obowiązkiem nie jest zakazanie im tego, ale danie im alternatywy. I mamy taką od naszych braci z One4Kids, którzy chcą im dać coś, z czego będą mogły się uczyć, zamiast zbierać negatywne emocje. Chcemy wesprzeć inicjatywę, która promuje islamskie wartości i religię. Niech nasze dzieci czerpią z tego przyjemność, ale i pożytek” – tłumaczy Shady Alsuleinman z ANIC.