Dziś po raz ostatni wystartują samoloty Ryanair z Okęcia

  • Post category:Polska

Przewoźnik oferujący tanie loty wycofuje trasy do Gdańska i Wrocławia z warszawskiego lotniska Chopina. Linie twierdzą, że są źle traktowanie w związku z tym zawiesza krajowe loty biznesowe do Gdańska i Wrocławia oraz składa skargę na port lotniczy.Trasa z Warszawy do Szczecina zostanie bez zmian.

Reklama

Fot. Wikipedia

 

Reklama

Po raz ostatni polecą dziś samoloty tanich linii lotniczych Ryanair z Lotniska Chopina do Gdańska i Wrocławia. Na zmianie skorzystało podwarszawskie lotnisko w Modlinie. Zmiany rozpoczną się z wejściem w życie zimowego rozkładu lotów, który zaczyna obowiązywać od jutra.

Wraz z wejściem rozkładu zimowego samoloty nie odlecą już z Lotniska Chopina na lotniska w Gdańsku i Wrocławiu. Zostanie jednak utrzymane połączenie ze Szczecinem.

Olga Pawlonka, Sales and Marketing Manager CEE mówi dla portalu Tanie-Loty.pl:

„Powodem tej decyzji było alokowanie odległych stanowisk postojowych przez PPL na lotnisku Chopina, na skutek czego podróż lotnicza z Gdańska czy Wrocławia do Warszawy trwała 40 minut, a przejazd autobusem po płycie lotniska dodatkowe 20 minut. Dla Ryanaira sytuacja ta jest nie do zaakceptowania. Ryanair złożył skargę do Komisji Europejskiej w związku z nadużyciem pozycji dominującej ze strony portu”.