46-latek masturbował się przy dzieciach. „Dotykał swoich miejsc intymnych i uśmiechał się”

Kryminalni z IV Komisariatu Policji KMP w Łodzi otrzymali sygnał o mężczyźnie, który obnażał się przed dziewczynkami wracającymi ze sklepu. Miał on obserwować małoletnie z wnętrza swojego samochodu. Sprawa została potraktowana bardzo poważnie, co zaowocowało szybkim wytypowaniem zatrzymaniem 46-latka z Łodzi.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

15 października 2017 roku dwie dziewczynki w wieku 11 i 13 lat, wracały z zakupów do swojego domu. W pewnym momencie zauważyły mężczyznę, który siedział w pojeździe zaparkowanym przy chodniku. Nieznajomy będąc częściowo obnażonym, dotykał swoich miejsc intymnych i uśmiechał się. Przerażone nastolatki uciekły do klatki schodowej znajdującej się w bramie posesji, gdzie mieszkały. Jedna z nich powiadomiła telefonicznie ojca. Zaniepokojony rodzic wyszedł z domu. Po chwili napotkał opisanego mężczyznę. Ten wyjaśnił, że na kogoś czeka.

Kryminalni, którzy dowiedzieli się o rzeczywistym przebiegu tego zdarzenia, niezwłocznie dotarli do rodziców dzieci i przekonali ich aby odbyli szczerą rozmowę ze swoimi pociechami. Skutkowało to złożeniem zawiadomienia o przestępstwie przez opiekunów małoletnich. Podejrzewany o prezentowanie czynności seksualnych osobom poniżej 15 roku życia został zatrzymany 17 października 2017 roku. Zaskoczony nie stawiał oporu. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratory został objęty dozorem policyjnym oraz zakazem kontaktowania się z małoletnimi.

Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia, czy podejrzany nie dopuścił się podobnych czynów na terenie miasta.