Zbrodnia w warszawskiej Falenicy: syn zamordowanych usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa

  • Post category:Polska

Jak poinformował prokurator Marcin Saduś, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, 25-letniemu Mateuszowi G. przedstawiono zarzuty. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Reklama

Fot. Łukasz / To Się Dzieje

Mateuszowi G. przedstawiono zarzut podwójnego morderstwo za co grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Reklama

Wobec tego, praca śledczych będzie skupiała się teraz na analizowaniu śladów kryminalistycznych, daktyloskopijnych oraz biologicznych i przesłuchiwaniu świadków. Hipotez jest kilka, a ta najbardziej prawdopodobna mówi o awanturze domowej. Zarówno matka, jak i ojciec zatrzymanego mieli na ciele liczne rany kłute.

Podczas zbrodni w domu byli też obecni 18-letnia siostra i 14-letni brat podejrzanego. Nie wiadomo jednak czy byli bezpośrednimi świadkami tego tragicznego zdarzenia.

Prokuratura zawnioskowała o 3-miesięczny areszt dla podejrzanego. Biorąc pod uwagę wagę ciążących na nim zarzutów, sąd może przychylić się do tego wniosku.