Potrącił przechodnia, wjechał w policjanta. Miał zakaz prowadzenia pojazdów

  • Post category:Polska

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali 22-latka podejrzanego o czynną napaść na funkcjonariusza. Mężczyzna potrącił policjanta. Decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące. Dodatkowo podejrzany będzie odpowiadać za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Reklama

Fot. Pixaba

Do zdarzenia doszło w niedzielę (15.10.2017) w nocy około godziny 00:50 na ulicy Długiej w Bydgoszczy. Wówczas policyjny patrol zauważył opla, który wjechał w ulicę nie stosując się do znaku. Jeden z policjantów dał sygnał do zatrzymania. Kierowca opla zatrzymał się przed funkcjonariuszem. Drugi z mundurowych przechodząc przed maską pojazdu, rozpoznał kierującego.

Reklama

Okazał się nim, dobrze znany policjantowi 22-latek, który ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W momencie, kiedy kierowca rozpoznał funkcjonariusza gwałtownie ruszył autem w jego kierunku. Najpierw trącił przechodnia, a później wjechał w policjanta. Uderzenie było na tyle silne, że pękła przednia szyba w oplu. Na szczęście nic poważnego policjantowi się nie stało.

Natomiast 22-latek nie patrząc na ludzi spacerujących po ulicy, zaczął uciekać samochodem, jadąc między innymi „pod prąd” i po przejściach dla pieszych. Mundurowi pojechali na ulicę Nowodworską, gdzie wcześniej parkował pojazdem. Tam zauważyli pojazd 22-latka. Niemniej jednak, mężczyzny już w nim nie było. To jednak nie był koniec poszukiwań.

Sprawą zajęli się kryminalni z bydgoskiego Szwederowa. Trop za 22-latkiem doprowadził ich do jednego z adresów na bydgoskim Śródmieściu. Policjanci weszli do wytypowanego mieszkania i zatrzymali ukrywającego się 22-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzuty. Podejrzany będzie odpowiadać za czynną napaść na funkcjonariusza, a także za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdu. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (17.10.2017) 22-latek został doprowadzony do prokuratury. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd natomiast po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował go na dwa miesiące.