16-latek sterroryzował nożem ekspedientkę

  • Post category:Polska

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zatrzymali 16-latka, który groził nożem ekspedientce sklepu, w momencie gdy kobieta nie chciała dopuścić go do kradzieży towaru. Mundurowi przebadali nastolatka alkomatem, okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Zatrzymany nieletni trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Gdańsku. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone będzie przez Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich w Malborku.

Reklama

Fot. Policja

17 października br. po godz. 21:00 dyżurny odebrał telefon z informacją, że w Lisewie Malborskim w jednym ze sklepów spożywczych młody mężczyzna awanturuje się i grozi nożem ekspedientce. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci z ogniwa Patrolowo– Interwencyjnego Komisariatu Policji w Nowym Stawie.

Reklama

Funkcjonariusze zauważyli pod sklepem agresywnego 16-latka, który nie reagował na ich polecenia. Policjanci obezwładnili 16-latka. W trakcie przeszukania znaleźli przy nim przedmiot przypominający kastet oraz nóż, którym miał grozić ekspedientce pozbawieniem życia.

Policjanci przebadali alkotestem zatrzymanego, okazało się, że był pijany, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Nieletniego funkcjonariusze przewieźli do Policyjnej Izby Dziecka w Gdańsku. Mundurowi rozpytali szczegółowo pokrzywdzoną i świadka oraz przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone będzie przez Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich w Malborku.