Ukradł… billboard reklamowy

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi pewnemu mieszkańcowi powiatu jaworskiego podejrzanemu o kradzież. Jak ustalili policjanci, jego łupem padł wielki billboard reklamowy, który stał przy krajowej „3”. Część skradzionych elementów funkcjonariusze już odzyskali. Mężczyzna za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Reklama

Fot. Policja

Z informacji jaką otrzymali policjanci z Jawora wynikało, że nieznany wówczas sprawca ukradł wielką tablicę reklamową umieszczoną na poboczu drogi krajowej nr „3” pomiędzy Mysłowem a Kaczorowem. Złodziej miał ułatwione zadanie, gdyż po wichurach była ona przewrócona. Straty jakie spowodował sięgnęły 7 tysięcy złotych.

Reklama

Funkcjonariusze zajmujący się tym przestępstwem ustalili mężczyznę podejrzanego o jego dokonanie w kilka dni po otrzymanym zgłoszeniu. Okazał się nim 27 – letni mieszkaniec gminy Bolków, który w przeszłości był już karany za tego typu czyny. Jaworscy i bolkowscy policjanci na terenie jego posesji odnaleźli również część utraconego mienia. Do właściciela trafił już baner, odciągi oraz deski rusztowania.

Funkcjonariusze z Bolkowa w dalszym ciągu prowadzą czynności w tej sprawie mające na celu odzyskanie pozostałych elementów skradzionego billboardu.

27-latek próbował przekonać policjantów, że skradzione przedmioty były mu potrzebne w gospodarstwie. Baner planował bowiem wykorzystać, jako plandekę, a z desek zrobić podesty.

Mężczyzna odpowie teraz za popełniony czyn przed sądem. Za przestępstwo kradzieży, o które jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.