Lublin: Skakał po samochodach. Uszkodził karoserię, powybijał szyby

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 30-latka, który dziś w nocy skakał po zaparkowanych czterech samochodach. Mężczyzna uszkodził w nich karoserię oraz powybijał szyby. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości. Policjanci ustalają wartość strat, jakie ponieśli właściciele pojazdów. Trwa przyjmowanie zawiadomień od pokrzywdzonych na VII komisariacie.

Reklama

Fot.. policja

 

Reklama

Do tego zdarzenia doszło dziś w nocy. Około godz. 01.00 policjanci otrzymali zgłoszenie pochodzące z rejonu ul. Jaspisowej. Z relacji zawiadamiających wynikało, że jakiś mężczyzna skacze po zaparkowanych pojazdach. Na miejsce dyżurny wysłał policyjnych wywiadowców. Chwilę później policjanci zatrzymali wandala na gorącym uczynku. Zastali też cztery   porozbijane samochody. Były to: skoda, volkswagen, ford i citroen. Najwięcej uszkodzeń wandal spowodował w skodzie wybijając cztery szyby w drzwiach, uszkadzając przód pojazdu, wgniatając dach i obrywając lusterko. W pozostałych pojazdach także powgniatał karoserię, wybił szybę.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu. 30-latek nie chciał się jednak poddać badaniu stanu trzeźwości, dlatego pobrana została od niego krew do badań.

Policjanci z VII komisariatu ustalają wartość strat. Aktualnie trwa przyjmowanie zawiadomień od pokrzywdzonych właścicieli samochodów.

Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.