Pijana matka „opiekowała się” noworodkiem

  • Post category:Polska

To, że kobieta jest pijana stwierdził „patrol przyjazny dziecku”, składający się z dzielnicowego i pracownika socjalnego. Nieodpowiedzialna kobieta, „opiekowała się” 3-tygodniowym dzieckiem mając w organizmie ponad 2,6 promila. Noworodek trafił pod opiekę lekarzy, a 32-latka do izby wytrzeźwień.

Reklama

„Patrol Przyjazny Dziecku” to wspólna inicjatywa sosnowieckich policjantów i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Działania takie prowadzone są od marca ubiegłego roku. Podstawowym założeniem programu jest monitorowanie tych rodzin, w których może być zagrożone bezpieczeństwo dziecka. „Przyjazny patrol”, w skład którego wchodzi pracownik ośrodka oraz dzielnicowy, odwiedzają wytypowane rodziny w piątki i soboty w godzinach popołudniowo-wieczornych. W wyjątkowych sytuacjach patrol taki może być także kierowany do wsparcia przy interwencjach związanych z przymusowym odebraniem dziecka. Jest to istotna pomoc dla policjantów z patrolu prewencji, którzy mogą wówczas skupić swą uwagę na sprawcy i ofierze przemocy, będąc pewnym, że „przyjazny patrol” zajmie się w tym czasie dzieckiem.

Reklama

To właśnie w ramach „ Patrolu Przyjaznego Dziecku” wytypowano jedną z rodzin, mieszkającą w centrum miasta. W piątkowy wieczór dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Sosnowcu i pracownik socjalny odwiedzili świeżo upieczoną matkę. Okazało się, że 32-letnia kobieta jest nietrzeźwa, mimo że pod jej opieką było 3-tygodniowe dziecko. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 2,6 promila alkoholu. W trakcie interwencji matka stała się na tyle agresywna, że konieczne okazało się umieszczenie jej w izbie wytrzeźwień. Dziecko trafiło pod opiekę lekarzy. O dalszym losie 32-latki zadecyduje prokurator.