Wyrwali krzesełka ze stadionu i rzucili nimi w policję. 14 pseudokibiców zatrzymanych

  • Post category:Polska

W piątek na stadionie Ruchu Chorzów rozegrany został mecz pomiędzy miejscowym klubem a Rakowem Częstochowa. Niestety nie należał on do spokojnych. 14 pseudokibiców Rakowa zostało zatrzymanych i trafiło do policyjnego aresztu.

Reklama

 

Chorzowscy policjanci, wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji, zabezpieczali piątkowy mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Rakowem Częstochowa. Choć pierwsza połowa przebiegła spokojnie, to niestety od samego początku drugiej, kibice drużyny gości pokazali jak nie należy kibicować. Najpierw połamali krzesełka na swoim sektorze, którymi następnie obrzucili służbę ochrony i interweniujących policjantów. Kilkukrotnie próbowali również przedostać się na murawę. Bezpośrednio po meczu 14 pseudokibiców Rakowa Częstochowa zostało zatrzymanych. Zarzuty usłyszało już 9 z nich. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

Reklama

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy analizują zapisy z kamer i trwa identyfikacja kolejnych pseudokibiców, którzy dopuścili się naruszenia prawa. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie.