Tragiczny wypadek na S8. W wywrócony bus wjechał ciągnik siodłowy

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do którego doszło w dniu 11 października 2017r. na trasie szybkiego ruchu S – 8.

Reklama

Fot. Policja

W dniu 11 października 2017r. około godziny 23.15 na trasie szybkiego ruchu S-8  pomiędzy Sieradzem, a Złoczewem doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem vw caravelle, 50 – letni mężczyzna jadący z dwoma pasażerami z nieustalonych na chwilę obecną powodów uderzył w barierę energochłonną po czym wywrócił się na bok, tarasując prawy pas jezdni. Na leżący pojazd najechał ciągnik siodłowy. Kierujący nim mężczyzna wykonał manewr omijający volkswagena, jednak naczepa ciężarówki uderzyła w leżący pojazd, spychając go na pas awaryjny. Niestety w wyniku tego zdarzenia podróżujący busem, 44 – letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierujący busem i ciężarówką byli trzeźwi. Oba pasy jezdni w kierunku Wrocławia były przez kilka godzin nieprzejezdne. W tym czasie policja zorganizowała objazdy.

Reklama

        Policja przypomina żeby w dłuższą trasę wyruszać wypoczętym. W trakcie podróży gdy tylko poczujemy zmęczenie powinniśmy zrobić kilkuminutowy przystanek. Należy wysiąść z samochodu i pospacerować. Pamiętajmy czym bliżej celu dłuższej podróży tym bardziej jesteśmy zmęczeni i znużeni. Pomimo tego chcemy jak najszybciej znaleźć się na miejscu, ignorując oznaki zmęczenia. Wtedy właśnie dość często dochodzi do chwilowego przyśnięcia za kierownicą co niestety może skutkować wypadkiem